Mit szeretnél, milyen legyen a bőröd?
Véleményem szerint a legjobb válasz erre a kérdésre az, hogy egészséges!
És szintén véleményem szerint, ehhez a legjobb út, ha természetes anyagokkal ápolod. Ugyanis a természetes anyagoknak óriási előnye, hogy jobban hasonlítanak a bőr által termelt védőréteghez, s így, mint rokon anyagot sokkal inkább felismeri, és tudja hasznosítani (azaz felszívódik), mint a szintetikus anyagokat. Ezek mellett óriási előnyük, hogy a a környezetet sem terhelik meg.
Az Eszterkrémek összetevői már több, mint 10 éve kizárólag hidegen sajtolt növényi olajok, virágvizek, növényi vajak, és gyógynövény kivonatok. Csak olyan anyagokat teszünk bele a készítményekbe, amiket bio kozmetikumokban is szabad használni, és akár meg is lehetne enni!
Az illatukat pedig bio illóolajokból összeállított kompozíciók adják. Ezeket egy aromaterapeuta állította össze nekünk, és biztosan állíthatom, hogy nem csak az orrunkra, hanem minden érzékünkre pozitívan hatnak a tiszta illatok.
Rólam
Bárdos Eszter vagyok, az Eszterkrém „anyja”, megálmodója. Azért kezdtem azzal a témával foglalkozni, hogy mi kerül a bőrünkre, mert a kislányom ekcémás lett, amikor még csak kb. 2 éves volt. Furcsáltam, hogy ilyen fiatalon hogyan alakulhat ki, hiszen még alig találkozott a világgal. Elkezdtem utána olvasni a témának, és kiderült, hogy bizony nagyon is sokat számít, hogy mi kerül a bőrünkre. A legnagyobb szervünkről ugyanis éppen úgy felszívódnak a rá kerülő anyagok a szervezetünkbe, akár a gyomorból. Jó példa erre a fájdalomcsillapító tapaszok is.
És a kutatásaimat folytatva találkoztam azzal, hogy az alumínium sókkal készült, izzadásgátló dezodorok mellrákot okozhatnak. Ezért kezdtem bele a kozmetikumok készítésébe is, mert nem találtam megfelelően hatékony, alumínium mentes dezodort. És innen már egyenes út vezetett oda, hogy vérszemet kapjak, és minden más kozmetikumot is magunknak akarjak elkészíteni.
Ehhez rögös út vezetett, mert egy krém készítése sokkal összetettebb feladat, mint például egy olajos balzsamé, viszont mindkettő hasonló szakértelmet követel, ami az összetevők meghatározását illeti.
Ezért egy évig egy gyógyszerésszel tanítottuk egymást, ő engem, hogy hogyan kell krémeket készíteni, és pedig őt, hogy melyik természetes anyag mire jó.